Лудогорец срази ирландци в Шампионска лига

0
Лудогорец

Лудогорец срази шампиона на Ейре Шамрок Роувърс с 3:0 в първи мач от втория предварителен кръг на Шампионска лига в Разград и на практика реши елиминацията преди реванша в Дъблин другата седмица. Така Лудогорец продължава без допуснат гол и в петия си мач от новия сезон.

Родният първенец изигра силно първо полувреме, в което имаше тотален превес. В 25-ата минута Пиерос Сотириу откри резултата с глава след центриране на Каули Оливейра, а десет минути по-късно удвои в полза на своите. Тогава след удар на Рик Джонатан защитник на гостите изби с крак отиващата кам вратата топка, но Сотириу я посрещна и я насочи в мрежата – 2:0.

В 41-вата минута Сотириу би с глава към вратата, топката се отби от ръката на защитник и отскочи от дясната странична греда, но учудващо съдията не отсъди очевадната дузпа за домакините.

След почивката Лудогорец свали оборотите и въпреки че контролираше играта, не бе агресивен и не създаваше  положения. Това позволи на гостите да изпълнят няколко корнера и да отправят един коварен удар, който Серджио Падт изби в корнер. Все пак нашите имаха търпението и спокойствието да изкачат момента, в който да нанесат още един решителен удар и го направиха в последните секунди.

Първо вратарят на ирландците изби удар на Алекс Сантана, но в третата минута на продължението бе безпомощен. Тогава Кирил Десподов центрира с външен фалц към Спас Делев, който пое топката и шутира незабавно, но 40-годишният Манус отново изби. Топката обаче отиде към Игор Тиаго, той шутира и след рикошет в двама футболисти на гостите кълбото влетя в мрежата – 3:0.