Лудогорец смаза Ботев (Враца) след червен картон в 180-ата секунда

0
Лудогорец
Lap.bg

Шампионът Лудогорец се завърна на върха в класирането, след като разби с 4:0 като гост Ботев (Враца). „Орлите“ бяха улеснени от домакините, които още в 3-ата минута останаха с човек по-малко на терена. Мартин Кавдански застъпи грубо Делев, а след намесата на ВАР се стигна до червен картон.

Играчите на Анте Шимунджа имаха пълна власт над случващото се на терена и успяха да поведат в 18-ата минута. Рик Джонатан навлезе от ляво в наказателното поле и подаде към Кирил Десподов, а той с едно докосване реализира.

В 26-ата минута Лудогорец удвои преднината си, като отново Рик и Десподов показаха отличен синхрон. Националът ни пусна по голлинията към Тисера, който на празна вратата не сгреши.

В 41-вата минута Десподов беше фаулиран от Да Силва в наказателното поле и съдията Давидов веднага отсъди дузпа. Потърпевшият я реализира и направи резултата 3:0.

След почивката Лудогорец намали темпото и изчакваше спокойно да свърши мача. Все пак падна още един гол в последните секунди. Гостите направиха отлична контра, при която останаха трима срещу един. Тисера подаде към Каули, който преодоля Костов и оформи крайното 4:0.

Лудогорец е лидер в класирането с 22 точки, колкото има и ЦСКА. Разградчани са вкарали цели 29 гола в 8 двубоя от началото на сезона.