Лудогорец се срина в Португалия

0
Лудогорец
Снимка lap.bg

Лудогорец претърпя втора загуба от Брага, този път с 2:4 в Португалия и загуби шансове за класиране за елиминационната фаза в Лига Европа. В другия мач от Група „F“ Цървена звезда падна от Мидтиланд с 0:1 в Белград, като двама футболисти на сърбите получиха червени картони. Брага е лидер с 9 точки, пред Цървена звезда – 7, Мидтиланд – 5 и Лудогорец – 1. Българският шампион има малки шансове и за третото място, което осигурява класиране на 1/16-финалите в Лигата на конференциите.

След равностойно начало Брага установи контрол върху играта и след като изпусна няколко положения и уцели греда, логично поведе в реултата. Точен беше Мусрати в 25-ата минута. Осем минути по-късно Лудогорец изравни с първото си положения в двубоя. След прекрасен пас на Доминик Янков Пиерос Сотириу пое технично топката и с майсторски удар я вкара в мрежата – 1:1. Радостта на българите обаче бе кратка, тъй като Медейрош направи 2:1 в 37-ата минута, а три по-късно Галену покачи на 3:1.

В началото на второто полувреме домакините отново изпуснаха положения, а в 58-ата минута след пас на Янков Кирил Десподов изтърва сам срещу вратаря. В 73-тата минута останалият сам срещу Кристиян Кахлина играч на Брага Марио Гонзалес се разписа за 4:1. В 79-ата минута след центриране от корнер Игор Пластун вкара с глава и направи загубата по-почетна – 2:4.