Лудогорец преклони глава пред Цървена звезда

0
Лудогорец-Цървена Звезда
Снимка: Lap.bg

Лудогорец претърпя поражение на своя стадион от Цървена звезда с 0:1 в мач от втория кръг на груповата фаза на Лига Европа. Сръбският гранд стигна до успеха с попадение на Канда, а допълнителна помощ бе червения картон на Сисиньо в средата на второто полувреме. Бразилецът с български паспорт си изпроси глупав първи картон, а след това заради грубо нарушение бе пратен под душовете.

Лудогорец бе надигран от своя съперник, макар в мача да имаше малко опасности пред двете врати. Разградчани имаха късмет през първата част, че Бен не успя да уцели вратата от добра позиция. В края на полувремето пък гостите имаха претенции за дузпа и се наложи намесата на ВАР. В крайна сметка наказателен удар не бе отсъден.

В 64-ата минута Цървена звезда отбеляза победното попадение. Родич центрира пред вратата на Лудогорец, а там Павков не уцели топката, която тя се върна към границата на наказателното поле. Там с мощен удар я засече Канда и я прати неспасяемо във вратата на разградчани.

Текпетей можеше бързо да изравни резултата, но мощният му удар разтресе гредата.

Лудогорец изпусна отличен шанс десетина минути преди края. Чибота се възползва от грешка при върната към вратаря топка, но от малък ъгъл прати кълбото покрай вратата.

„Орлите“ са с 1 точка след два двубоя и заемат третото място, колкото има и Мидтиланд. Спортинг Брага надигра датчаните с 3:1 в другия двубой от групата и е на втора позиция с 3 точки. Цървена звезда е лидер с пълен актив от 6 точки.