Лудогорец пречупи черногорци на старта в Европа

0
Лудогорец

Лудогорец победи Сутиеска с 2:0 в първи мач от първия квалификационен кръг на Шампионска лига в Разград. Домакините победиха заслужено, тъй като доминираха срещу затворилите се в своята половина черногорци, които се бранеха с всички играчи и откровено се стремяха да не допуснат гол.

Нашият шампион отправи достатъчно удари към вратата на съперника през първото полувреме, но Рик Джонатан, Игор Пластун, Бърнард Тектепей и Доминик Янков нямаха шанс да вкарат. Като цяло Лудогорец държеше топката, но трудно създаваше чисти положения.

След почивката Лудогорец засили натиска и логичното се случи в 74-тата минута. Тогава Доминик Янков центрира от корнер към близката греда, където Антон Недялков отигра топката с глава. Вратарят на гостите се намеси, кълбото отскочи от лявата странична греда и Алекс Сантана го довкара зад голлинията за 1:0.

Във втората минута на добавеното време Алекс Сантана намери Каули Оливейра с чудесен извеждащ пас, а до него тичаше резервата Матиас Тисера. Последният получи оклонената от Каули топка и от движение я насочи с майсторски удар в мрежата – 2:0.