Лудогорец победи и стана лидер

0
Лудогорец

Лудогорец победи Ботев (Враца) с 3:1 в мач от деветия кръг на елитното ни първенство по футбол и оглави класирането. Лудогорец има 18 точки и два мача по-малко. Втори е Ботев (Пловдив), който също има 18 точки, но по-лоша голова разлика. На трето място е Славия със 17 пункта, а четвърти е ЦСКА с 16 и три мача по-малко.

И трите гола ва двубоя в Разград паднаха през първото полувреме. Бернард Текпетей откри за „орлите“ в 9-ата минута, но в 17-ата Матеус Касини изравни. Пиерос Сотириу обаче се превърна в герой за шампионите с двете си попадения в 35-ата и 38-ата минута, които се оказаха достатъчни за крайния успех.

През второто полувреме Лудогорец спести сили и не допусна изненада. Единствената неприятна новина е свързана с Инхинио Марин, който напусна с нова контузия десет минути преди края.

След тази среща Лудогорец вече мисли за домакинството с Цървена звезда в Лига Европа, а след това предстои и гостуването на Левски.

Врачанският Ботев остава девети с актив от 9 точки, а в следващия кръг приема Локомотив (София).