Лудогорец отново си тръгна от Варна с трите точки

0
лудогорец черно море

Отборът на Лудогорец победи като гост Черно море с 2:3 в мач от осмия кръг на родната efbet Лига. Двубоят, който се проведе на ст. „Тича“ във Варна предложи много битка и драма, но в крайна сметка възпитаниците на Анте Шимунджа си тръгват от моркста столица с четвърта поредна победа.

Първият гол за шампионите отбеляза Кирил Десподов във втората минута от пряк свободен удар. Точно преди да дойде краят на първите 45 минути, „моряците“ изравниха чрез Закария Беншаа и двата отбора се оттеглиха на полувреме при равен резултат.

Второто полувреме започна ударно за гостите, които отново поведоха в 48-та минута с гол на Матиас Тисера, а в 66-та Бърнард Текпетей уби интригата с трето попадение за „орлите“. Крайното 2:3 оформи Евгений Сердюк от дузпа в 76-та минута, но играчите на Илиан Илиев нямаха сили за нещо повече.

Така Лудогорец се изкачи до второто място във временното класиране с актив от 16 точки след 6 мача, а Черно море са трети с 15 точки след 7 изиграни двубоя.