Лудогорец отново изгуби в Разград

0
Лудогорец

Шампионът Лудогорец загуби третия си мач в групата си в Лига Европа. „Орлите“ отстъпиха с 0:1, този път пред Брага в Разград, след като през септември изгубиха на същия терен и със същия резултат от Цървена звезда. Така нашите са на последно място в групата с една точка. Лидер е Звезда със 7, пред Брага – 6 и Мидтиланд – 2.

Гостите от Иберия показаха по-добра игра от нашия първенец и в нито един момент не оставиха съмнение, че заслужават повече трите точки. Лудогорец на практика не създаде чисто положение, но и бе максимално затруднен от грамотната игра на португалците в дефанзивен план, които не оставяха празни пространства на разградчани.

Единствената претенция, която може да имат играчите на Станислав Генчев е, че ВАР не разгледа една ситуация в наказателното поле на Брага, при която можеше да бъде отсъдена дузпа. През останалото време домакините не показаха, че имат идея как да превземат вратата на съперника.

Още в 5-ата минута Юри Медейрош улучи страничната греда на пазената от Кристиян Кахлина врата след силен шут с левия крак. Две минути по-късно Брага стигна и до единствения гол. Нуно Секейра бе изведен с пас от дълбочина, нахлу мощно и върна от аутлинията към Рикардо Орта, който майсторски насочи кълбото с нисък удар в близкия ъгъл – 1:0 за Брага.

В 10-ата минута след центриране на Кирил Десподов от фаул Са вкара топката с глава в мрежата, но попадението правилно бе отменено заради засада.