Лудогорец обърна и изхвърли Левски от Купата в уникална драма

0
Лудогорец-Левски

Шампионът Лудогорец победи с 2:1 Левски и изхвърли носителя на Купата от турнира. Срещата бе изключително интересна и динамична. Столичани поведоха в резултата, но позволиха обрат, а в края Хосе Кордоба пропусна дузпа. На няколко пъти имаше ключови намеси на ВАР, а съдията Георги Давидов се справи слабо и накъса много играта, като нашари ненужно играчите на Левски с картони.

Левски започна по-силно двубоя и като цяло доминираше през първото полувреме. „Сините“ застрашиха на няколко пъти вратата на Слуга, като най-деен бе Уелтън. Роналдо пък се отличи с два пропуска. Домакините имаха два удара посока на вратата на Пламен Андреев, но само един точен, а той бе избит от стража на „сините“.

След почивката на терена стана горещо. Ситуациите избилстваха пред двете врати.

Левски откри резултата в 61-ата минута. Цунами центрира отляво, Уелтън изпревари бранител на домакините и засече топката с корем, изпращайки я във вратата му.

В 69-ата минута обаче домакините изравниха. Якуб Пьотровски центрира по земя в наказателното поле на Левски, където Игор Тиаго бе изпуснат от Кордоба и на празна врата реализира. Малко след попадението шампионите имаха претенции за игра с ръка, но дузпа правилно не бе отсъдена.

10 минути преди края на редовното време Бърнард Текпетей отбеляза с мощен изстрел от границата на наказателното поле и направи обрата пълен – 2:1 за Лудогорец.

В 84-ата минута Вердон игра с ръка и след намеса на ВАР бе отсъдена дузпа за Левски. С изпълнението се нае Хосе Кордоба. Централният бранител на „сините“ изпълни безобразно и прати топката над вратата.

До края на мача Левски имаше само една възможност за гол, но ударът с глава на Галчев мина малко над гредата.

В крайна сметка Лудогорец удържа победата и се класира за четвъртфиналите за Купата на България.