Лудогорец не успя да победи втородивизионен немски тим

0
Лудогорец

Отборът на Лудогорец завърши наравно с изпадналия от Бундеслигата през миналия сезон тим на Гройтер Фюрт. Приятелската среща на австрийска земя приключи при резултат 1:1. Това бе втората контрола на 11-кратните шампиони на България в Австрия, след като в неделя разградчани победиха БВ Линц.

Двубоят с „детелините“ бе с нестандартно игрово време, защото двете полувремене бяха по 60 минути. Лудогорец поведе в резултата в самото начало на двубоя след гол на Бърнард Текпетей, който се разписа още преди да е изтекла и една минута. Изравнителното попадение за немския тим дойде в 58-та минута на първата част, а голмайстор бе Гидеон Юнг.

През вторите 60 минути двата отбора си вкараха по още един гол, но те не бяха зачетени. В 102-та минута главният рефер се контузи след сблъсък с играчи на двата отбора и се наложи да бъде сменен от един от помощниците си. На мястото на страничния съдия влезе човек от щаба на Гройтер Фюрт, който довърши мача.