Лудогорец би с мъка втородивизионен австрийски отбор

0
Лудогорец

Лудогорец започна с победа летния си подготвителен лагер в Австрия. Момчетата на Анте Шимунджа сломиха с 1:0 втородивизионния местен Блау-Вайс (Линц).

Единствения гол в мача беше дело на Бърнард Текпетей в 20-ата минута. Шампионите на България не можеха да разчитат на част от основните си играчи и това даде шанс на съперника да ги притесни сериозно.

Блау-Вайс изпуснаха два отлични шанса, като удариха греда, а впоследствие топката беше изчистена от голлинията. Отличната изява беше дело на Шакийл Пинас.

Следващата проверка на Лудогорец ще е срещу Гройтер Фюрт на 22 юни. В нея полувремената ще бъдат по 60 минути. В събота германците победиха ЦСКА с 4:1.