Лос Анджелис Клипърс с ценна победа над Сънс

0
пол джордж нба

Лос Анджелис Клипърс отложи празненствата във Финикс, печелейки изключително важния мач №5 от финалите на запад от плейофите на НБА. „Ножиците“ победиха като гост отбора на Финикс Сънс с 102:116 и вече губят с 3:2.

Над всички за гостите бе Пол Джордж, който отбеляза рекордните за него 41 точки в плейофен двубой. Крилото наниза 30 от точките си през вторите 24 минути, добавяйки и 13 борби. Реджи ДЖаксън и ДеМаркъс Къзинс също допринесоха за победата с общо 38 точки, като гардът реализира 4 от 7-те си опита от тройката.

За домакините Крис Пол и Девин Букър вкараха общо 53 точки, но дуото гардове не показа най-добрата възможна стрелба. Младият Букър бе точен при 9 от 22-та си опита, докато Пол бе с една идея по-успешен – 8 от 19. Играчите на Монти Уилямс вкараха едва 9 от 26-те си опита за три точки.

Мач №6 ще се проведе в Лос Анджелис в ранните часове на четвъртък (българско време).