Локомотив (Пловдив) тресна ЦСКА насред София

0
локомотив пловдив

Тимът на Локомотив (Пловдив) постигна най-значимата си победа от началото на сеозна в efbet лига. Възпитаниците на Александър Тунчев победиха като гост отбора на ЦСКА с 1:3 в двубой играл се на ст. „Българска Армия“ в столицата. Това бе и пъро поражение за футболистите на Стойчо Младенов през тази кампания.

В герой за „смърфовете“ се превърна Георги Минчев, който вкара и трите гол за „черно-белите“ през втората част. Почетният гол за „Армейците“ отбеляза Йоан Баи.

Първото полувреме не предложи кой знае колко много положение, макр че и двата отбора се опитваха да играят бърз и атакуващ футбол до толкова, колкото им позволяват физическите сили и спортните умения. „Червените“ имаха много добро положение за гол в 36-та мнута, когато в рамките на 20 секунди Яник Вилдсхут пропусна две 100-процентови ситуации. Трябва обаче да се отчете и добрата намеса на вратаря на Локо Лукас Рейдър, който запази самообладание и очи в очи спря и без това слабия изстрел на нидерландеца.

Така първата част завърши без голове.

Второто полувреме започна по мечтан начин за гостите, които вкараха три гола за 21 минути. Първо в 48-та минута, когато Георги Минчев засече с глава подаване-изстрел на Йосип Томашевич и прати топката в мрежата на Густаво Бусато. В 53-та минута отново Минчев се оказа в прегръдките на съотборниците си, когато след изпълнение на корнер Тибо Вион от ЦСКА не успя да изчисти адекватно кълбото, което попадна в краката на Минчев и от близко разстояние българинът не сбърка.

Минчев оформи хетрика си в 66-та минута. Димитър Илиев центрира отдясно, а Минчев отново бе най-съобразителен в наказателното на „червените“ и вкара втория си гол с глава. ЦСКА се отсрами в 84-та минута, когато влезлият като резерва Йоан Баи вкара след центриране на Георги Йомов.

Така Локомотив записа трети пореден успех в първенството и вече заема седмо място след 13 изиграни мача, докато „Армейците“ са на втората позиция във временното подреждане с актив от 23 точки след 10 срещи.