Локомотив е новият господар на Пловдив

0
Локомотив Пловдив

Локомотив е новият господар на Пловдив поне до следващото дерби. Възпитаниците на Александър Томаш надвиха местния враг Ботев с 1:0 на „Лаута“, като единственото попадание вкара Бабакар Дион в 49-ата минута. Нападателят бе точен на празна врата след пас отляво на Бирсент Карагарен.

Срещата предложи много емоции и положения пред двете врати, а грозните прояви по трибуните също не липсваха. Феновете на Ботев изпотрошиха седалките в сектора си, а по време на срещата бяха изстреляни доста ракети, заради които „канарчетата“ ще отнесат сериозно наказание. Днешното дерби бе под номер 115 в историята, като двата съперника имат по 41 победи и 33 равенства.

До гола Локо бе по-добър. Удар с глава на Мартин Паскалев излезе в аут, а бомбен шут на Димитър Илиев бе избит от Хидайет Ханкич в корнер. В 36-ата минута отново Ханкич предоврати сигурен гол с намесата си при силен удар на Бабакар Дион.

След попадението последваха силни минути за Ботев. Първо Динко Хоркаш отрази удари на Реда Рабей, а гол на Мохамед Брахими бе правилно отменен заради засада. В 60-ата минута юношата на Локо Тодор Павлов подсигури своя вратар и блокира пред голлинията удар на Елвис Ману.

В 75-ата минута Ботев изпусна най-чистото си положение. След пас на Антоан Бароан резервата Мартин Секулич бе очи в очи с вратаря на Локо, но би в аут. До края Хоркаш отрази удари на Ману и Секулич и запази трите точки за своите.