Локо (София) спря ЦСКА, много спорна дузпа за домакините

0
ЦСКА Тибо Вион Брадли де Нойер Иван Турицов Амос Юга
Lap.bg

Локомотив (София) и ЦСКА завършиха наравно 1:1 на стадион „Локомотив“ в столичния квартал „Надежда“. Двата тима изиграха много динамичен мач от втория кръг на efbet Лига.

Домакините поведоха след много спорна дузпа в средата на първото полувреме. Орачев центрира отляво на задната греда, където Рапосо шутира от близко разстояние, а топката се отклони от коляното на Брадли де Нойер. Волен Чинков първоначално остави играта да продължи, но след намеса на Георги Кабаков и ВАР реши да посочи бялата точка.

Топката срещна ръката на Де Нойер, но чак след като първо рикошира в крака му. Бразилецът Франка беше хладнокръвен и домакините поведоха.

През второто полувреме 31-кратните шампиони натиснаха здраво педала на газта. Силен шут на Асен Дончев кацна на горната греда, а в следващата атака Браян Морено спаси ЦСКА от загуба.

Попадението падна след изпълнение на корнер. Така двата тима си разделиха точките. „Червените“ вече са с 4, а Локо с 1.