Локо (София) разби Септември за едно полувреме

0
Локомотив София
Lap.bg

Локомотив (София) победи Септември в столичното дерби на петия кръг в efbet Лига. Символичните гости на Националния стадион „Васил Левски“ стигнаха до класическото 3:0 още през първото полувреме, а след почивката не паднаха повече голове.

„Железничарите“ получиха правото да изпълнят дупа в 19-ата минута. С изпълнението се зае нападателят Димитър Митков, който не трепна за 1:0. Отново той удвои в 42-ата минута с много красив изстрел, който е претендент за „гол на кръга“.

Секунди по-късно Димо Бакалов оформи класиката на празна врата, след като топката срещна гредата. В две от трите попадения можем да отчетем сериозни грешки в защитата на Септември.

През второто полувреме новакът имаше претенции за дузпа, която не беше отсъдена. От щаба на домакините се оплакаха за нарушение в атака при третия гол на Локо, също така.

След победата Локомотив вече е с 8 точки, а Септември остава с 4.