Локо (София) и ЦСКА 1948 не се победиха

0
локомотив софия цска 1948

Отборите на Локомотив (София) и ЦСКА 1948 завършиха 2:2 в предпоследен мач от 16-ия кръг в efbet лига. Срещата се игра на ст. „Васил Левски“ в столицата, като три от попаденита паднаха още преди почивката.

Първи напред в резултата излязоха символичните домакини. Октавио бе точен за „железничари“, след като вкара отсъдената дузпа в 16-та минута. Ивайло Стоянов посочи бялата точка, след като Симеон Петров направи глупаво влизане в краката на Симеон Петров, а Октавио заложи на силата и не сгреши очи в очи с Даниел Наумов.

Радостта на Локомотив беше кратка, защот само три минути по-късно гостите върнаха попадението. Топката се озова в Крум Стоянов на лявото крило, който центрира по земя успоредно на голлинията, а на края на паса бе Георги Русев, който просто сложи крака на пътя на топката.

Малко след това „черно-червените“ вкараха и втори гол, но попадението на Александър Александров с глава бе правилно отменено заради засада. Първото полувреме приключи с натиск на домакнините, които заслужено вкараха втори гол. Това се случи в даденото от съдията продължение, когато Реал Лолала направи добър пробив отдясно, центрира към Александров и от точката за дузпата той стреля неспасяемо за Наумов.

Играчите на Николай Киров отново изравниха в 58-та минута. Ивайло Чочев реализира след изпълнение на пряк свободен удар, не и без голяма доза късмет,тъй акто кълбото рикошира в главата на Георгиос Кацикас, а новата траектория се оказа непосилна за Александър Любенов.

До края на срещата добри положения за гол не липсваха, но в крайна сметка двата отбора поделиха точките. Така възпитаниците на Иван Колев остават на 11-то място в зоната на изпадащите с актив от 15 точки, а ЦСКА 1948 са с едно място по-напред и същия брой спечелени точки.