Локо (Сф) взе първа победа и остави Ботев (Пд) последен

0
Локомотив София

Локомотив (София) взе първа победа в елита, след като спечели с 2:0 срещу Ботев (Пловдив) на своя стадион в столичния квартал „Надежда“. За успеха се разписаха Димитър Митков в 49-ата минута и Илия Димитров в 83-тата. Четвъртата поредна загуба пък остави „канарчетата“ на последно място в класирането.

В 22-рата минута Ботев създаде първото чисто положение, когато Дилан Мертенс напредна през центъра, стигна до наказателното поле и отправи силен удар, но Александър Любенов реагира блестящо и изби в корнер. Малко след това ситуацията за гостите стана много сложна, след като Джеймс Ето’о бе изгонен с червен картон. Той влезе остро в краката на Димитър Митков, като положението бе прегледно с ВАР, а след това реферът Станимир Тренчев лично го прегледа и взе решението. Така Ботев продължи с 10 души.

В 40-ата минута Мохамед Брахими реализира гол за Ботев, който в първия момент бе зачетен от Тренчев. Впоследствие обаче съдията го отмени, тъй като при преразглеждане на ситуацията с ВАР установи, че Виктор Генев е бил в засада, когато е играл с топката, преди тя да стигне до Брахими.

Второто полувреме започна с положение за Ботев. Брахими напредна и шутира мощно, но край гредата. В 49-ата минута Мики Орачев подаде към Димитър Митков, който от трудна позиция вкара за 1:0. След това домакините имаха две добри положения, но ударите на Франса и Диас бяха спасени от стража на пловдивчани.

В 83-тата минута резервата Илия Димитров постави точка на спора след асистенция на Селсо Рапосо – 2:0.