Локо (Сф) срази Витоша и стигна четвъртфинал за Купата

0
Локомотив София

Софийският Локомотив е вторият четвъртфиналист в турнира SESAME Купа на България, след като разби с 3:0 втородивизионния Витоша (Бистрица) на своя стадион. Ивайло Найденов откри в добавеното време на първото полувреме, а Алан Диас удвои в 58-ата минута.

Десет минути преди края на редовното време капитанът Красимир Милошев оформи класиката и крайния резултат. Домакините играха и с човек по-малко от 68-ата минута, когато Найденов бе изгонен с директен червен картон за фаул срещу Кристиян Найденов. Столичните железничари контролираха двубоя през цялото време, но изтърваха да отбележат още голове в последната среща за двата тима за календарната 2022 година.

Пропуски за Локо след почивката на два пъти направи Илия Димитров, който и в двата случая можеше да се разпише с глава, но първо шутира в аут, а към края вратарят на Витоша Георги Ставрев изби удара му.