Локо (Сф) докосва спасението след важен успех срещу Ботев (Вр)

0
Локомотив София Симеон Славчев
Lap.bg

Локомотив (София) е все по-близо до оцеляването си в efbet Лига. Столичните „железничари“ победиха Ботев (Враца) с 1:0 у дома на стадион „Васил Левски“.

В герой се превърна Селсо Рапосо с гола си в 32-ата минута. Възпитаниците на Иван Колев играха цяло полувреме с човек повече след червения картон на Чавдар Ивайлов.

Локо изпусна много положения да удвои и в края можеше да бъде наказан за това.

Гостите от Враца стигнаха до чиста ситуация в 83-ата минута, когато Браян Переа засече опасно центриране.

Така „червено-черните“ се изкачиха до единадесетото място и изпревариха Пирин, който днес загуби от Царско село (0:2).

Ботев (Вр) е на тринадесета позиция, от която се ходи на бараж за оцеляване. Последни са „царете“, но само на три точки зад врачани.