Локо повали чехи накрая, съдията напусна с контузия

0 коментара
Локомотив

Локомотив (Пловдив) направи блестящ старт в Европа в трета поредна кампания. „Смърфовете“ победиха Словачко с 1:0 в първи мач от втория квалификационен кръг в Лигата на конференциите на „Лаута“ и взеха аванс преди реванша след седмица в Чехия.

В герой за Локо се превърна халфът Петър Витанов, който вкара гола за успеха минута преди края.

В 31-вата минута Димитър Илиев пропусна да открие за домакините, а малко след това гостите отговориха с опасен шут на Холцер, но Илко Пиргов скъси ъгъла и спаси.

През второто полувреме Георги Минчев нямаше шанс да вкара, тъй като след удара му топката премина на сантиметри край гредаета, а после Конър Руан реши да не подава на непокрития Минчев и сам да завърши атаката с удар от малък ъгъл, който, обаче бе избит от вратаря на гостите.

В 75-ата минута главният съдия Карим Абед се контузи и бе сменен принудително от четвъртия рефер Ваталие.

В 89-ата минута Петър Витанов се разписа с мощен удар от 20 метра и хвърли публиката в луд възторг – 1:0.