Локо (Пловдив) записа първа победа

0
димитър илиев царско село локомотив пловдив

Отборът на Локомотив (Пловдив) постигна първата си победа от началото на сезона в efbet лига. Възпитаниците на Александър Тунчев спечелиха гостуването си на Царско село с комфортното 0:2 и по този начин отлепиха от дъното на временното класиране в Първа лига.

Срещата започна равностойно, като и двата отбора се стремяха да грешат възможно най-малко, но точните пасове и красивите отигравания не бяха честа гледка в покрайнините на София. Домакините бяха малко по-активният отбор, но така и не успяха да създадат чисто голово положение пред вратата на Лукаш Редер и двата отбора се прибраха на почивка при резултат 0:0.

Гостите взеха инициативата през вторите 45 минути и няколко добри положения се откриха пред Димитър Илиев и колегите му, но до гол така и не се стигаше. Той все пак падна в 64-та минута, когато капитанът на „смърфовете“ напредна по крилото, пусна успореден на голлинията пас, топката се озова в Лукас Салинас, който от около 10 метра я прати неспасяемо зад гърба на Янко Георгиев.

Последваха минути, в които играта често пъти се накъсваше заради нарушения, а играчите на Антони Здравков останаха с човек по-малко в 82-та минута за втори жълт и заслужен картон на Христо Попадин. Крайното 0:2 бе оформено в добавеното от съдията време, в което „черно-белите“ получиха право да изпълняват дузпа. С изпълнението се нае Димитър Илиев и футболист номер 1 на България за изминалите две години не сбърка.

Така Локомотив вече има шест точки след 7 изиграни мача, а Царско село е с 6 пункта след 8 изиграни двубоя.