Локо Пловдив спечели срещу 10 от Ботев Враца

0
ботев враца локомотив пловдив

Отборът на Локомотив Пловдив постигна трета побда от нчалото на новия сеозн в efbet Лига. „Смърфовете“ победиха като гости Ботев Враца с минималното 0:1, а срещата ще се запомни с проливния дъжд, който се изсипа на северозападния град.

Страстите се нажежиха още в 10-та минута, когато реферът Красен Георгиев показа директен червен картон на Венцислав Христов заради удар при спряла игра срещу Райън Бидунга от Локомотив.

Тежкият дъжд на ст. „Христо Ботев“ измъчи до краен предел играчите, а от това, разбира се, пострада и качеството на футбола. Единственото попадение в мача дойде в 71-та минута, а голмайстор за гостите бе Бирсент Карагерен.

Така Локомотив се изкачи до второ място във временното класиране с актив от 9 точки, докато Ботев Враца остава на 10-то място с 4 точки в актива..