Локо (Пловдив) смаза Черно море, застигна Лудогорец и ЦСКА

0
Локомотив

Пловдивският Локомотив записа категорична победа над Черно море с 3:0 в мач от 11-тия кръг на efbet Лига. Попаденията за „смърфовете“ отбелязаха Бабакар Дион, Бирсент Карагерен и Димитър Илиев. С успеха пловдивчани събраха 22 точки, колкото имат ЦСКА и Лудогорец, но Локо е с два мача повече.

„Черно-белите“ натиснаха още от първата минута, но се оголиха отзад и Курьор от два метра стреля право във вратаря. В 12-ата минута падна първия гол. Домакините организираха хубава атака, Димитър Илиев пусна пас към Витанов, който продължи към Бабакар Дион. Белгиецът с мощен шут по диагонала реализира.

В края на първата част „моряците“ пропуснаха отлична възможност, а веднага след началото на второто полувреме те имаха претенции за дузпа. Съдията Никола Попов обаче показа жълт картон за симулация.

Малко след тази ситуация Дион с дълъг пас намери Карагерен в наказателното поле, той спря топката на гърди и преодоля Дюлгеров за 2:0.

В 65-тата минута Атанасов събори Да Силва в наказателното поле на варненци. Никола Попов показа жълт картон за симулация на нападателя, но последва намеса на ВАР. След нея съдията промени решението си и отсъди дузпа. Димитър Илиев изпълни в стил „Паненка“ и оформи крайното 3:0.