Локо (Пд) тресна Септември след гол с глава

0
Локомотив Пловдив

Отборът на Локомотив (Пловдив) постигна трудна победа като гост над Септември с 1:0 в последния мач от десетия кръг на efbet Лига на Националния стадион „Васил Левски“ в София. Пловдивчани взеха трите точки след гол с глава на Мартин Паскалев в 66-ата минута и заемат пето място с 19 точки. Септември е 11-и с 8 пункта.

Първата отлична възможност в мача се откри пред гостите. Още в 3-ата минута Георги Каракашев бе изведен зад отбраната на Септември, но Димитър Шейтанов излезе предвидливо и успя да отрази изстрела към вратата му.

Гостите от Локомотив продължиха да бъдат по-активния тим на терена и трайно се настаниха в половината на домакините. „Смърфовете” стигнаха до няколко статични положения пред вратата на Септември, като при разиграването при едно от тях Паскалев стреля от удобна позиция, но ударът му попадна в тялото на защитник на столичани.

Футболистите на Александър Томаш продължиха да диктуват темпото на терена, докато домакините от Септември предпочитаха предимно да се защитават и да действат на контраатака.

В 30а-та минута на срещата Матеус проби добре отдясно и центрира отлично към Димитър Илиев в наказателното поле. Кристиян Пешов обаче внимаваше и с премерен шпагат успя да пресече подаването.

Постепенно играчите на Славко Матич започнаха да изнасят играта в по-редни позиции, но въпреки това не успяваха да застрашат вратата на Хоркаш.

Едва в продължението на първото полувреме домакините стигнаха до първия си точен удар в срещата. Мартин Стоянов получи отляво, нагласи топката на десния си крак и стреля, но вратарят на гостите Динко Хоркаш спаси без особени проблеми.

Втората част започна с много добра ситуация за Септември. След изпълнение на свободен удар отляво по нападението на домакините, защитата на Локомотив не се справи по най-добрия начин и не успя да изчисти топката. В крайна сметка тя попадна в Пешов, който стреля от близо десет метра, но вратарят на „смърфовете” спаси.

Гостите отговориха с изстрел на Георги Каракашев, който обаче бе крайно неточен.

Статуквото в мача бе счупено в 66-ата минута, когато гостите успяха да открият резултата. Локомотив стигна до корнер отдясно на вратата на Шейтанов. Евандро центрира в наказателното поле, където Димитър Илиев не успя да играе с топката, но това направи дебнещия зад него Мартин Паскалев, който успя да я насочи в левия ъгъл на вратата. Това бе първи гол за централния бранител в елита на българския футбол.

В 72-рата минута гостите пропуснаха страхотна възможност да увеличат преднината си. Боруков изведе с пета Евандро зад отбраната на Септември, той излезе очи в очи с Шейтанов, но не успя да го преодолее. Избитата топка попадна на пътя на футболист на Локомотив, като последва нов изстрел към вратата, но този път Мартин Николов изби от голлинията.

В заключителните минути футболистите на Славко Матич пробваха хаотичен натиск, който обаче не доведе до желания резултат.