Локо (Пд) победи в Смолян и стигна осминафинал за Купата

0
Локомотив
Снимка: Nostrabet

Пловдивският Локомотив очаквано се справи с аматьори и продължава напред в турнира за Купата на България. Локомотив победи третодивизионния Родопа с 4:0 в Смолян и се класира за 1/8-финалите в турнира.

Гостите имаха контрол върху двубоя през цялото време и дори успяха да спестят сили за дербито на Пловдив в събота. Голяма част от титулярите на Локо останаха резерви, като някои от тях се появиха в игра през второто полувреме.

Резултатът беше открит в 4-тата минута, когато Георги Минчев бе точен от дузпа. Пак той се разписа и за 2:0 с глава в 19-ата минута. В последните секунди на първото полувреме Венсан Марсел направи преднината на своите класическа.

В 64-ата минута пък Георги Минчев оформи своя хеттрик с майсторски удар и крайното 4:0.

В 85-ата минута влезлият след почивката Димитър Илиев улучи гредата с глава, а в добавеното време Бирсент Карагерен си изработи дузпа, която обаче пропусна. Неговият шут от бялата точка бе спасен от вратаря Дафовски.

Локо бе подкрепян и от агитка (на снимката), която бурно аплодираше изявите на любимците си.