Локо и Арда не си вкараха след две ключови намеси

0
Локомотив Пловдив

Отборите на Локомотив и Арда завършиха 0:0 в първия си мач от плейофите в първата четворка на елитното ни първенство на пловдивския стадион „Лаута“. Съперниците така и не можаха да си отбележат гол, въпреки многото положения пред двете врати.

Гол на Томислав Йорданов от гостите бе отменен от ВАР в 5-ата минута, а в 26-ата ВАР отново се намеси след грешка на съдията Димо Димов, който показа червен картон на вратаря на домакините Илко Пиргов. От повторенията обаче се видя, че стражът играе с топката пред крака на откъсналия се Ел Тетах. Ситуацията ядоса феновете на Локо, а след преразглеждането й Димов промени правилно решението си и съперниците продължиха с пълни състави.

В следващите минути Светослав Ковачев от гостите изпусна от чиста ситуция, а малко след това шутира в ръцете на вратаря.

Второто полувреме започна с пропуск на домакините, след като от чиста позиция Преслав Боруков шутира в аут. Последваха добри спасявания на Илко Пиргов след удари на резервата за Арда Христо Иванов и Томислав Йорданов.

В 73-тата минута Александър Василев от Локо уцели гредата, а след това Първиз Умарбаев би в аут. Последната възможност за домакините се откри пред Преслав Боруков, но отправената от него топка след атрактивна ножица илезе в аут.