Ливърпул вкара два бързи гола и е близо до финала

0
Ливърпул

Ливърпул очаквано спечели първия си мач от полуфиналите в Шампионска лига и е близо до финала. Британците триумфираха за последно в най-комерсиалния турнир през 2019 година, а иначе са трети по спечелени трофеи – шест, заедно с Байерн (Мюнхен).

С два бързи гола в началото на второто полувреме Ливърпул победи Виляреал с 2:0 на „Анфийлд“ и очаква спокойно реванша другата седмица в Испания.

Ливърпул владееше топката в 63% от времето през първата част, отправи 12 удара, четири от които точни, но така и не успя да вземе аванс в резултата.

В 50-ата минута Фабиньо прати топката във вратата на гостите, но попадението правилно бе отменено заради засада на Върджил Ван Дайк.

Натискът на Ливърпул даде резултат в 53-тата минута, когато най-сетне и късметът бе на страната на домакините. Джордан Хендерсън центрира отдясно, а топката рикошира в крака на Еступинан и след като вратарят на гостите я отклони с ръка, влезе под напречната греда – 1:0.

Само две минути след това ентусиазмът в редиците на мърсисайдци доведе до втори гол. „Червените“ раздвижиха бързо топката пред границата на наказателното поле, след което Мохамед Салах с много добър пас по земя намери Садио Мане, промушвайки топката между краката на Торес. Сенегалецът стреля покрай Рули за 2:0. Раул Албиол покри засадата, което бе потвърдено и от ВАР.