Ливърпул си е Ливърпул! Нюкасъл рухна в последната секунда

0
Фирмино Ливърпул

Ливърпул победи Нюкасъл с 2:1 в късния мач от програмата на английската Висша лига в сряда. Мърсисайдци спечелиха срещата буквално в последната секунда, оформяйки пълен обрат, след като изоставаха с 0:1 на почивката.

През първото полувреме новото скъпо попълнение на джордитата Александър Исак дебютира с гол и хвърли в екстаз феновете в претъпкания гостуващ сектор.

Вероятно Юрген Клоп е дръпнал конско на възспитаниците си, защото те излязоха преобразени за второто полувреме и атаките им следваха една след друга. В средата на частта Роберто Фирмино вкара 101-ия си гол с екипа на Ливърпул за 1:1.

Поуп обаче редеше една след друга добри намеси и феновете на „Анфийлд“ започнаха да се обезкуражават. Така се стигна до 98-ата минута при пет минимално продължение, в която Фабио Карвальо се оказа най-съобразителен при разбория в малкото наказателно поле и прати комета във вратата на джордитата за крайното 2:1.

Гостите се браниха геройски и отчаянието за тях беше голямо. При попадението се стигна до сречкване между двата треньорски щаба. Колегите от Англия показаха за кратко кадри от хаоса около двете треньорски скамейки. Очаквайте още подробности за инцидента.