Ливърпул взе своето срещу Милан на Анфийлд. Атлетико и Порто се занулиха

0
Ливърпул - Милан Салах Алексндър Арнолд
Снимка: twitter

Ливърпул победи с 3:2 Милан в оспорван мач с много обрати на Анфийлд. Двубоят бе от група В в Шампионската лига.

Домакините започнаха по-активно и пропуските се заредиха пред вратаря на Милан. Първо Диого Жота, а после и Жоел Матип пробваха мерника си неуспешно за домакините.

„Мърсисайдци“откриха в 9-тата минута. Александър-Арнолд проби в наказателното поле и центрира остро. Подаването му обаче рикошира във Фикайо Томори и влезе във вратата на гостите за 1:0.

В 13-тата минута Мохамед Салах изпусна дузпа за доамкините, след нарушение срещу Жота в пеналтерията.

Към края на полувремето Милан намери себе си и за 2 минути осъществи пълен обрат в срещата. Леао много добре намери Ребич технично на границата на наказателното поле, а хърватина с елегантен удар под плонжа на Алисон изравни. Отново Леао и Ребич взаимодействаха отляво на миланистката атака. Този път обаче Ребич не се полакоби да бие отново, а пусна към Тео Ернандес, който на празна врата направи 1:2.

В 40-тата секунда на втората част Милан вкара трети гол чрез Симон Кяер, но повторението поакза, че има засада още преди топката да стигне до датчанина.

4 минути по-късно Салах взимодейства с Ориги и излезе сам срещу вратаря, за да направи 2:2.

Победният гол за ливърпул вкара Джордан Хендерсън в 68-ата минута. След изпълнение на корнер топката попадна у Хендерсън, който отупор стреля и я заби в долния ъгъл на вратата за 3:2.

В друг мач от същата група Атлетико Мадрид и Порто завършиха 0:0 на Уанда Метрополитано в повторение на финала от 2010-та година. Порто бяха малко по-близо до победата, след като отбелязаха в 80-тата минута в лицето на Тареми, след грешка на Ян Обллак и защитата пред него. Попадението обаче бе отменено след намесата на ВАР.