Ливърпул унищожи новак с голов рекорд

0
Ливърпул

Ливърпул разби Борнемут с 9:0 и взе първата си победа за сезона по крайно категоричен начин.

Мърсисайдци изравниха рекорда за най-изразителна победа в историята на Висшата лига.

Голеадата започна още от самото начало и селекцията на Юрген Клоп поведе с 5:0 още през първото полувреме. До 6-ата минута Луис Диас и Харви Елиът дадоха тон за шоуто.

Трент Александър-Арнолд направи резултата класически в 28-ата, а само три по-късно дойде времето на Роберто Фирмино за 4:0. Малко преди почивката Върджил ван Дайк се извиси след корнер за петия гол.

През второто полувреме точни бяха Карвальо, Фирмино и Диас, а Мефам си вкара автогол.