BETMARKET ВЕЧЕ В БЪЛГАРИЯ

Ливърпул не впечатли, но се изравни със Сити на върха

0
алисон бекер ливърпул

Отборът на Ливърпул победи Астън Вила с 1:2 в отложен мач от 33-ия кръг на английската Висша лига. „Мърсисайдци“ не показаха най-доброто, на което са способни, но това може да бдъе отдадено и на факта, че Юрген Клоп пусна малко по-експериментален състав в опит да запази част от играчите си за предстоящи финал за Купата на ФА.

Срещата на „Вила Парк“ започна чудесно за играчите на Стивън Джерард, които откриха резултата още в 3-та минута. Оли Уоткинс стреля, но Алисон Бекер изби. Последва нов изстрел на Дъглас Луис, но и този път бразилският страж бе на мястото си. При третия изстрел обаче, Алисон бе безпомощен и топката влетя в мрежата му, а Луис се оказа в прегръдките на съотборниците си.

Радостта на „виланите“ не бе особено дълга, тъй като само три минути бяха нужни на „червените“ да възстановят равенството. Получи се разбъркване в наказателното на домакините, а най-съобразителен от всички бе централният бранител Жоел Матип, който прати кълбото в мрежата от близка дистанция.

След ударното начало събитията на терена се поуспокоиха и Ливърпул взе превес в притежанието на топката, но Вила се бранеше стабилно и дебнеше за контраатаки. Така и приключи първата част.

Пълният обрат бе осъществен в 65-та минута, когато добре подредена атака завърши с попадение. Открадната топка в центъра, Диого Жота напредна и подаде към Луис Диас вдясно от вратата на Емилиано Мартинес. Еквадорецът центрира към малкото наказателно, където Садио Мане намери трудна топка с глава и не остави шансове за Мартинес.

До края на мача и двата отбора имаха положения за гол, като Дани Ингс дори отбеляза, но попадението бе правилно отменено заради засада. Така Ливърпул вече има 86 точки и е втори. Толкова има и Манчестър Сити, но „гражданите“ са с мач по-малко и по-добра голова разлика.

Астън Вила пък се свлече до единадесетата позиция с 43 точки на сметката си.