Ливърпул надви коравия Палас с нетипични голмайстори

0
Ливърпул

Ливърпул взе важното гостуване на Кристъл Палас с 3:1 в мач от английската Висшата лига.

С оглед отсъстващите заради КАН Мохамед Салах и Садио Мане необичайни имена попаднаха в листата с голмайсторите.

Върджил ван Дайк се разписа с глава в осмата минута на сблъсъка.

След половин час игра Алекс Окслейд-Чембърлейн накара Юрген Клоп да си отдъхне с второто попадение.

Домакините все пак върнаха един от головете в 55-ата минута чрез Одсон Едуард, а с това и интригата.

В предпоследната 89-ата минута от редовното време Фабиньо изпълни точно дузпа и окончателно сложи точка на спора.

Така мърсисайдци намалиха преднината на Манчестър Сити на 9 точки, а имат и мач по по-малко от момчетата на Пеп Гуардиола.