250лв за Спорт

Ливърпул се издъни в трилър с шест гола

0
Ливърпул

Ливърпул записа нов разочароващ резултат този сезон. Възпитаниците на Юрген Клоп не успяха да победат изненадата този сезон Брайтън и срещата завърши 3:3. Така мърсисайдци останаха на девето място с 10 точки, докато гостите са с 14 на четвъртата позиция.

Двубоят започна ужасяващо за Ливърпул. До 17-ата минута мърсисайдци допуснаха два гола. Още в 4-ата минута Ленадро Тросар получи отличен пас и с удар по земя прониза вратаря на домакините.

В следващите минути Брайтън продължи да бъде по-активен, а Уелбек и Тросар пропуснаха отлични възможности. Все пак в 17-ата минута Тросар отново бе в прегръдките на съотборниците си. Той се пласира отлично при пас в наказателното поле и прониза за втори път Ливърпул.

Едва след 30-ата минута играчите на Клоп започнаха да приличат на себе си. В 33-ата Салах намери отлично Фирмино, който показа отлична техника и простреля вратата на гостите.

Малко след началото на второто полувреме отново Фирмино бе на точното място и направи резултата 2:2. Ливърпул продължи да атакува и успя да стигне до пълен обрат. Адам Уебстър опита да пресече центриране, но вместо това прати топката в собствената си врата.

По всичко изглеждаше, че Ливърпул ще спечели този мач, но отново Тросар излезе на сцената. Той показа отлично чувство за пласиране и засече центриране в наказателното поле, с което оформи своя хеттрик и крайното 3:3.