Литва сложи край и на последните ни надежди за бараж

0
литва българия

Българският национален отбор по футбол записа трета загупа в световните квалификации за Мондиала в Катар догодина. Възпитаниците на Ясен Петров отсътпиха с 3:1 в гостуването си на Литва и в момента заемат предпоследното място с 5 точки след 6 изиграни срещи.

Двубоят на ст. „ЛФФ“ във Вилнюс можеше да започне по перфектен начин за нашите, но Димитър Илиев не успя да реализира дузпа в 14-та минута. Така само 4 минути по-късно играчите на Валдас Иванаускас поведоха в резултата.

Новиковас се възпозлва от слабо отиграване на Тодор Неделев и проби по левия фланг, за да центрира към Юстас Ласицкас, който не сбърка от близко разстояние. Последваха силни минути за „лъвовете“, но изстрелите на офанзивните ни играчи или биваха спасени, или минаваха на сантиметри от гредата.

Така първата част завърши при резултат 1:0.

Вторите 45 минути започнаха с натиск на домакините, които можеха да удвоят в 52-та минута, но Валентин Антов сложи крака си на пътя на застрашителен удар на Сливка. България успя да изравни в 64-та минута чрез Кирил Десподов, който отбеляза красиво попадение след изпълнение на фал от около 25-26 метра.

Нашите футболисти така и не успяха да застрашат по-сериозно вратата на Сеткус, а за капак на това получиха втори и трети гол в заключителните 10 минути на срещата.

Първо в 80-та минута прибалтийците уцелиха греда, а само няколко минути по-късно Фьодор Черних вкара красиво попадение с воле, след като Ласицкас му свали елегантно топката. Крайното 3:1 бе оформено в 84-та минута, когато отново Ласицкас бе точен с глава, засичайки центриране на Вербицкас.

Литва спечели първи точки в нашата група, но въпреки това остава на последната позиция с три точки след 6 изиграни мача. До преди този мач домакините бяха отбелязали едва едно попадение.