Лингард спаси Юнайтед срещу силния отбор на Уест Хем

0
Джеси Лингард Манчестър Юнайтед
Twitter/Manchester United

Манчестър Юнайтед спечели важни три точки като гост на Уест Хем Юнайтед след победа с 2:1. Мачът от петия кръг на английската Висша лига предложи много емоции на феновете до последния съдийски сигнал.

Резултатът беше открит от Саид Бенрама след половин час игра, като голът падна заради нещастен рикошет във Варан. Кристиано Роналдо изравни само пет минути по-късно. Звездата на гостите засече чудесно центриране на сънародника си Бруно Фернандеш.

В началото на втората част двамата отново създадоха супер шанс, но Роналдо не успя да преодолее Фабиански очи в очи.

Така се стигна до 89-ата минута, когато „златната“ резерва Джеси Лингард донесе пълния обрат. Английският национал вкара великолепен гол в горния ляв ъгъл и заслужи поздравленията на съотборниците си. В последните секунди на продължението Давид де Хеа спаси дузпа на влезлия специално да я бие Марк Нобъл.

Така Манчестър Юнайтед излезе на втора позиция с актив от 13 точки, колкото има и лидерът Ливърпул.