Лидерът Челси разби Лестър

0
Челси

Челси остава лидер в Премиър Лийг и след дванадесетия кръг, след като разби като гост Лестър с 3:0. „Лисиците“ по никакъв начин не затрудниха тима на Томас Тухел, който след тази победа се откъсна с 6 точки на върха преди изиграването на останалите срещи. Челси има 29 пункта, следван от Манчестър Сити и Уест Хям – по 23, Ливърпул – 22, и Арсенал – 20.

Голове на Антонио Рюдигер в 14-ата и  Н’Голо Канте в 28-ата дадоха удобен аванс на гостите още до почивката. В 71-вата минута завърналият се на терена Кристиан Пулишич добави още едан попадение, като още това бе най-малкото, с което се отърваха домакините, тъй като три гола на Челси бяха отменени заради засади, а веднъж и гредата помогна на Каспер Шмайхел след удар на Чилеул.

Така разликата между двата отбора стана 14 точки, като Лестър заема 12-ата позиция.