Левандовски поведе Барселона към нова победа

0
Роберт Левандовски

Барселона победи с класическото 3:0 Елче като домакин в испанската Ла Лига.

След само четвърт час игра гостите останаха с човек по-малко, след като Гонсало Верду фаулира Левандовски като последен в защитата.

Именно полякът изведе Барса напред в резултата в 34-ата минута, а четири преди почивката Мамфис Депай удвои.

Отново Левандовски оформи крайното 3:0 след асистенция на Усман Дембеле пред второто полувреме. По този начин Барселона излезе на първо място с 16 точки и голова разлика 18:1 преди дербито на Мадрид между Реал и Атлетико в неделя.

Елче вече е последен в класирането след успеха на Кадис този кръг.