Левандовски дебютира за Барса в домакинска издънка

0
Роберт Левандовски

Барселона започна с фалстарт в откриващия кръг на испанската Ла Лига. Каталунците завършиха наравно 0:0 на своя „Камп Ноу“ срещу сочения за аутсайдер Райо Валекано.

Роберт Левандовски дебютира официално и игра пълни 90 минути, но не помогна за повече от точка. Освен него първи минути записаха и другите нови попълнения Рафиня, Андреас Кристенсен и Франк Кесия.

Гол на поляка в 11-ата минута не беше признат заради засада. До края на полувремето пък нямаше особено опасни положения. След почивката нападателят на Райо Серхио Камело излезе сам срещу Тер Стеген и го излъга, но германецът със сетни сили изби топката.

В заключителните минути Серхио Бускетс удари Радамел Фалкао и получи втори жълт, респективно червен картон. Миг по-късно Фалкао прати топката в мрежата на Тер Стеген, но беше в засада.