Левски влиза в серия, „сините“ с втора поредна победа (ВИДЕО)

0
Левски
снимка: Lap.bg

Левски записа втора поредна победа в първенството, след като надделя с 3:0 над Пирин на стадион „Георги Аспарухов“. Марин Петков се отчете с две попадения, а Билал Бари също успя да прониже „орлетата“ за класическата победа.

Станимир Стоилов гласува доверие за пръв път на Хосе Кордоба, а той и колегите му от отбранителния вал се пропукаха само веднъж за цялата среща, но Станислав Костов разтресе гредата на вратата на Ники Михайлов.

Левски владееше инициативата в мача и заслужено стигна до победата. „Сините“ създадоха редица положения и отправиха 20 изстрела към вратата на Пирин.

В 24-ата минута Левски поведе в резултата. Миланов пусна отличен пас към Марин Петков, който сам срещу вратаря на сгреши. Страничният рефер вдигна флага за засада, но след намесата на ВАР попадението се оказа, че е редовно.

През второто полувреме отново Марин Петков се разписа, след като засече центриране от корнер на Георги Миланов.

В края на срещата вратарят на Пирин направи много груба грешка, а на празна врата Билал Бари оформи крайното 3:0.