Левски вдигна самочувствието с бой по Локо (София)

0 коментара
Левски
Източник: ПФК Левски

Левски записа категорична победа за самочувствие над новака в елита Локомотив (София). „Сините“ надделяха с 4:0, а резултатът можеше да бъде и по-изразителен, ако Ради Цонев не бе пропуснал дузпа. Мартин Петков пък удари греда. Точни за „сините“ бяха Галчев на два пъти, Марин Петков и Билал Бари.

Левски излезе напред в резултата в 21-ата минута, когато Галчев центрира в полето на „железничарите“, а там Ивайло Найденов с глава реализира. Само две минути по-късно Билал Бари намери Марин Петков, а той и със силен диагонален удар в горния ляв ъгъл на Любенов увеличи преднината на „сините“.

„Сините“ започнаха добре втората част и в 51-та минута Билал Бари вкара трети гол, след като получи далечен пас от Здравко Димитров. Нападателят се пребори за топката и прехвърли излезлия да го пресрещне Любенов.

Здравко Димитров бе фаулиран от Красимир Милошев, а съдията отсъди наказателен удар в 64-ата минута. Радослав Цонев обаче пропусна, а при добавката Мартин Петков удари горната греда.

Малко след това Димитров изведе Патрик-Габриел Галчев и той отбеляза четвърти гол за Левски, с което оформи и крайния резултат.