Левски удари безидеен ЦСКА във Вечното дерби

0
Левски

Левски победи с 2:0 ЦСКА в 212-то издание на Вечното дерби. Срещата от 11-ия кръг на родната efbet Лига се проведе на ст. „Васил Левски“ в София пред погледа на близо 20 хиляди души. Играчите на Станимир Стоилов показаха повече мотивация, концентрация и желание за победа и съвсем заслужено спечелиха трите точки.

Във второ поредно Вечно дерби „армейците“ не успяха да отправят точен удар по посока врата на младия капитан на Левски Пламен Андреев. Така както бе във финала за Купата на България, така и днес играчите в червено показаха абсолютна импотентност и нежелание за игра, а пресата на Левски съвсем подчерта неадекватността и тоталната апатия в лагера на „Армейците“.

левски

Срещата започна с очакван домакински натиск на „сините“, които не даваха никаква възможност на противника си да задържи топката или да организира стойностна атака. В предни позиции Левски също не успяваше да създаде чисто положение.

Въпреки че „червените“ бяха тотално надиграни в първите 20 минути, противно на логиката ЦСКА откри резултата или поне така изглеждаше за миг. Добра контраатака на гостите в 17-та минута завърши с пас на Маурисио Гарсес към Лазар Туфегджич, който стреля в тялото на Пламен Андреев също от чиста  и непосредствена позиция. Отбитата топка обаче попадна в краката на Хосе Кордоба, който панически изчисти право в своя вратар и топката се озова в мрежата. Само че след това ВАР отмени попадението заради засада на сърбина.

станимир стоилов левски

В 29-та минута ЦСКА отново бе многоблизо до гол, но удара от въздух на Джонатан Линдсет от близо 22 метра се отби от левия страничне стълб на капитана на „сините“. Те пък от своя страна отговориха с добро положение малко след това, но успоредното подаване на Уелтън към Роналдо не бе засечено.

През второто полувреме темпото на игра спадна драстично, а фаловете зачестиха, което направи нивото на футбола още по-ниско. Първата добра възможност за гол дойде в 69-та минута, когато Бусато се намеси решаващо и изби хубав изстрел на Ивелин Попов от пряк свободен удар. Логичното сеслучи в 77-та минута, когато Ивелин Попов пусна хубав извеждащ пас към влезлия като резерва Илия Стефанов.Той не успя да си поведе топката по най-добрия начин, но противниците в защитата на ЦСКА решиха да му помогнат и след нелеп карамбол кълбото се озова в краката на Стефанов, който не сбърка на опранзената врата.

цска бамба дауда

Само четири минути по-късно Левски удари още веднъж на контраатака. Тибо Вион направи лошо връщане и изведе съперника си Роналдо, който пък пусна успореден на вратата пас към Уелтън, а бразилската комбинация завърши с лесно попадение за 2:0. До края на мача представилия се под всякакви критики Иван Турицов получи директен червен картон за удар с лакът в главата на съперник.

Така Левски записа първа победа над вечния си враг в първенството от 2019-та, а „червените“ нямат гол срещу „сините“ в четири поредни срещи. Във временното класиране 26-кратните шампиони се изкачиха до 8-мо място и вече имат 18 точки, докато ЦСКА е трети в подреждането с актив от 22 точки.