Левски спечели във Варна и излезе трети

1
Левски

Левски победи като гост Черно море с 1:0 и излезе на трето място в елитното ни първенство по футбол. Гола за трите точки падна в 85-ата минута, когато Цунами бе точен с глава след центриране от корнер на Филип Кръстев. Като цяло двубоят на „Тича“ бе равностоен, с малко интересни ситуации пред двете врати.

С решаващи две спасявания след почивката изпъкна Николай Михайлов. В 52-рата минута вратарят на „сините“ изби топката след удар на излезлия сам срещу него Евгений Сердюк, а в добавеното време отрази и удар на Пабло Гарсия от фаул, когато отклони отиващата под гредата топката в корнер. Преди втората ситуация Билал Бари пропусна да отбележи второ попадение за гостите, след като изтърва сам срещу вратаря.

Така Михайлов остава първи по „сухи“ мрежи – 14, а колегата му от „моряците“ Иван Дюлгеров е втори с 10. Левски и Ботев имат по 49 точки, но тимът от „Герена“ е на трето място заради по-добри показатели в преките двубои. Черно море е четвъртик с 46 пункта.

До края Левски приема Лудогорец и гостува на Славия, Ботев приема „белите“ и играе с ЦСКА в София, а „моряците“ са домакини на ЦСКА и гостуват в Разград.