Най-новият букмейкър е вече в БългарияСпорт Бонус: 30лв БЕЗПЛАТЕН ЗАЛОГ + до 300лв Нов Клиент
ВХОД

Левски сломи Ботев и влезе в Топ 6

0

Левски постигна победа с 2:0 като домакин на Ботев (Пловдив) и влезе в топ 6 на класирането в efbet Лига. “Сините” заеха шестото място с 25 точки. Северномакедонецът Гьоко Зайков вкара първия си гол с екипа на Левски, а другото попадение бе дело на Борислав Цонев.

Домакините започнаха вихрено срещата и още в шестата минута откриха резултата. Радослав Цинев центрира от фаул на далечната греда, а там Зайков с глава я насочи в мрежата за 1:0.

Укрилени от гола играчите на Станимир Стоилов продължиха да бъдат по-активни. Марин Петков не успя при две отлични възможности да отбележи втори гол. Билал Бари пък не успя да преодолее Аргилашки, след като бе излязъл сам срещу него.

Ботев започна по-силно втората част и в първите 15 минути можеше да стигне до изравняване. Михайлов обаче се намесваше добре.

Постепенно Левски отново взе инициативата и закономерно стигна до втори гол, с който подпечата успеха. При скоростна контраатака Здравко Димитров хитро пусна към Боби Цонев, който с диагонален удар прониза гостите за втори път и оформи крайното 2:0.

Ботев заема четвъртото място с 29 точки.