Левски се дъни, Кокала се радва

0 коментара
Левски

Левски София не успя да победи своя съименик от Лом, който през новия сезон ще играе във Втора лига. Спарингът между двата отбора се игра на помощния терен на стадион „Виваком Арена – Георги Аспарухов“ и завърши 1:1.

Гостите поведоха в 13-ата минута чрез Андон Гущеров, а домакините изравниха в 43-тата минута чрез автогол на Николай Христов. Той насочи неспасяемо топката в своята врата след удар на Здравко Димитров.

Любопитно е, че треньор на Лом е Емил Велев, който е една от големите легенди на столичния Левски. Кокала има право да е доволен от своите, тъй като показаха добър футбол, особено след почивката.

• Публиката на Левски София пък очакваше повече от тима след победите над Локомотив Пловдив с 1:0 и Локомотив София – 4:0 и равния с Ботев Пловдив – 1:1.

Неприятна новина получи в края на проверката треньорът на домакините Живко Миланов. Тя е свързана с принудителното напускане на терена на нападателя Здравко Димитров, който получи контузия.

За първи път пък шефът на „сините“ Наско Сираков гледа мач от предсезонната подготовка на своя отбор. До него беше бившият му съотборник в Левски и националния тим Пламен Гетов, който сега е технически директор на Левски Лом.

До старта на сезона в елита Левски София ще има още една контрола, в която съперник ще му бъде Етър.