Левски обърна Локо (София), Бари и Михайлов герои

0
Николай Михайлов
Източник: levski.bg

Левски победи с 2:1 Локомотив (София) в столичното дерби на кръга, което се играна стадион „Васил Левски“. Билал Бари най-накрая се отпуши и реализира, а другото попадение за тима на Мъри Стоилов бе дело на Здравко Димитров. Николай Михайлов пък спаси дузпа на Пламен Крачунов в края на мача и донесе успеха на Левски. За „железничарите“ точен бе Октавио.

Португалецът се разписа още във втората минута. Александров стреля и след рикошет топката се удари в напречната греда и попадна на крака на Октавио, който от 3-4 метра прониза Михайлов.

Постепенно „сините“ намериха ритъма си и след няколко добри атаки стигнаха до изравняване. В 37-ата минута Борислав Цонев асистира на Здравко Димитров и той се разписа за 1:1.

След почивката Левски продължи да диктува събитията и в 57-ата минута Била Бари получи отличен пас от Краев и сам срещу вратаря не сгреши – 2:1 за „сините“.

В 71-ата минута на срещата настъпи драматичен момент. Михайлович игра с ръка в наказателното си поле и след намесата на ВАР бе отсъдена дузпа. Николай Михайлов обаче усети ъгъла и спаси удара на Пламен Крачунов.

До края Левски удържа аванса си и спечели трите точки.