Левски надви Черно море и остана в битката за бронза

0
Левски

Левски потвърди, че се развива по възходяща линия и спечелването на медал вече звучи като реална цел. „Сините“ зарадваха своите фенове с агресивен и атакуващ футбол, и показаха, че имат желание да върнат авторитета и доброто име на клуба.

Единственото неприятно нещо от днешния сблъсък на „Герена“ е, че основен играч получи тежка контузия и бе откаран в болница. На пръв поглед състоянието му е притеснително, а само след дни подопечните на Станимир Стоилов ще излязат в тежка битка срещу най-добрия наш отбор за Купата на България.

Отборът на Левски постигна трудна, но сладка победа с 2:0 над Черно море в двубой от последния редовен 26-и кръг в родната efbet Лига. Бившият играч на „сините“ и капитан на „моряците“ Даниел Димов си отбеляза автогол в 74-ата, а Марин Петков оформи крайния резултат в седмата минута от добавеното време.

Срещата ще се запомни с множеството ситуации и нерви, които съпътстваха двубоя. Още в шестата минута гол на Цунами беше отменен заради засада, а същото се случи, след като Матиас Курьор вкара топката във вратата на домакините през втората част. И при двете ситуации системата ВАР потвърди нередовните позиции на двамата играчи.

Иначе Евгений Сердюк бе изгонен за втори жълт картон в 54-ата минута, след като фаулира капитана на Левски Николай Михайлов. Вратарят бе изнесен на носилка и след това качен в линейка, за да му се окаже медицинска помощ, след което бе откаран в болница. Трябва да се отбележи, че играчите на Черно море получиха общо девет жълти картон, освен червения на украинския нападател.

С този успех столичани са вече са само на три точки от „моряците“. Левски ще стартира плейофите на пето място, докато варненци – от трето. Второто попадение на домакините им дава и предимство в преките двубои, ако двата отбора завършат сезона с равен брой точки.

В добавеното време на първата част Андриан Краев реши да стреля от дистанция, но високо над вратата.

На почивката беше извършена смяна в състава на гостите. Родриго Вилела замени Велислав Василев.

Две минути след началото на втората част Илиян Стефанов направи двойно с Билал Бари пред наказателното поле, а халфът нанесе изстрел, който обаче беше твърде слаб и Дюлгеров улови без проблем.

В 49-ата минута появилият се на почивката Родриго Вилела комбинира със Стефан Велев отдясно в наказателното поле, а полузащитникът шутира, но в ръцете на Николай Михайлов.

Три минути по-късно Кръстев получи в половината на Черно море и комбинира със Стефанов, който с едно докосване намери Уелтън. Бразилецът залъга съперник, влезе отляво в наказателното поле и стреля, но покрай вратата.

В 54-ата минуха „моряците“ останаха с 10 души на терена след червен картон за Евгений Сердюк. Нападателят беше изведен зад защитата на Левски, но бе изпреварен от вратаря Николай Михайлов. Украинецът обаче влезе грубо в краката и закономерно получи втори жълт и съответно червен картон. След извършеното грубо нарушение срещу Михайлов, вратарят на Левски остана да лежи на терена, а след това беше изнесен на носилка и заменен от Пламен Андреев.

В 69-ата минута гол беше отменен и за Черно море. Матиас Курьор се измъкна зад гърба на отбраната и реализира покрай Андреев. Попадението обаче не беше зачетено заради засада.

Левски успя да открие резултата пет минути по-късно. Георги Миланов изведе по отличен начин отляво в наказателното поле Стефанов, който опита да комбинира със свой съотборник, но се получи рикошет в крака на Даниел Димов и топката попадна във вратата – 1:0.

В 84-ата минута Левски можеше да си подпечата успеха. Цунами центрира перфектно отляво в наказателното поле, където Бари беше останал съвсем сам и стреля с глава, но над вратата.

Домакините обаче намериха втория гол в седмата минута от добавеното време, когато Уелтън се пребори отлично на левия фланг и проби в наказателното поле, след което върна топката към точката за дузпа, а там Марин Петков отправи безкомпромисен удар, който се оплете в горния десен ъгъл на вратата на Дюлгеров за крайното 2:0.