BETMARKET ВЕЧЕ В БЪЛГАРИЯ

Левски ликува след уникална драма в Разград

0
Левски

След уникална драма Левски победи Лудогорец с 3:2 в първи полуфинален мач от турнира за Купата на България в Разград. Срещата бе на изключително ниво за родните стандарти – с динамика и футболни достойнства, и със сигурност би задоволила всеки ценител на тази прекрасна игра, каквато е футболът. В нея имаше всичко – майсторски комбинации, много голове, много голови ситуации, дузпи, изтървана дузпа, червени картони.

Левски изтърва първото чисто положение в срещата чрез Илиян Стефанов, който от чиста позиция в началото шутира във вратаря. Пропускът бе наказан от Кирил Десподов, който в 11-ата минута с хубав удар насочи топката под гредата – 1:0 за Лудогорец.

В първите 13 минути след почивката Левски буквално смачка с футбол съперника и логично стигна до пълен обрат. След пас на Цунами Уелтон навлезе и шутира, стражът Симон Слуга изби, но последва нисък точен удар на Драган Михайлович – 1:1. В 58-ата минута след корнер топката бе отклонена с глава към Билал Бари, който я продължи с крак към мрежата 2:1 за Левски.

В последните 20 минути Лудогорец се вдигна на щурм, а драмата в края бе пълна. В 80-ата минута Антон Недялков и Хосе Кордоба бяха изгонени от игра с втори жълти картони и съперниците продължиха с по 10 души.

В 89-ата минута реферът Ивайло Стоянов отсъди дузпа за Лудогорец, след като получи сигнал от ВАР и прегледа сам ситуацията. Решението обаче бе спорно, тъй като топката първо отскочи от крака на Патри-Габриел Галчев преди да се отклони от ръката на Килиан Ван дер Каап. В 92-рата минута вече от бялата точка Пиерос Сотириу бе точен – 2:2.

Левски обаче не се предаде и тръгнеа в атака, като стигна до два ъглови удара в 8-минутното продължение, което след това бе продължено с още 5 минути.

След удар на Михайлович кълбото отскочи първо от крака, а после от ръката на Игор Пластун. Съдията даде втора спорна дузпа и вдигна жълт картон на Пластун. Ударът от бялата точка на Георги Миланов бе избит от Симон Слуга, но асистентът подаде сигнал, че Слуга е нарушил правилата, като е бил пред голлинията преди удара.

Реферът нареди пребиване и Марин Петков бе безпощаден, след като заби топката в долния ляв ъгъл – 3:2 за Левски.

Страстите обаче продължиха и след последния съдийски сигнал. Треньорът на Левски Станимир Стоилов реагира бурно, влезе в спор с хора от щаба на домакините и получи червен картон.