Левски измъкна успех срещу Хамрун, Кръстев герой

0
Филип Кръстев
Снимка: Instagram

Левски победи малтийския Хамрун Спартанс в първи мач от третия квалификационен кръг на Лигата на конференциите. „Сините“ надделяха с 1:0 гостуването си в Малта и имат сериозно предимство преди реванша в София.

В герой за българския тим се превърна Филип Кръстев, който реализира гол в добавеното време. Така той се реваншира и за пропуснатата дузпа още в началото на мача.

Левски започна вихрено и направи няколко отлични атаки. Уелтън не се възползва от пас на Бари, а малко по-късно отново той стреля в тялото на вратаря на домакините.

В 10-ата минута Бари бе фаулиран в наказателното поле и съдията отсъди дузпа за Левски. Филип Кръстев се нае с изпълнението, но нацели страничната греда.

Домакините отвърнаха с две положения около 30-ата минута. Първо Джони бе близо да излезе сам срещу Михайлов, а веднага след това удар с глава бе избит от стража на „сините“.

В 38-ата минута Цунами бе оставен непокрит при изпълнение на корнер, но от отлична позиция стреля встрани.

Минута преди края на полувремето Роко Пърша отправи опасен удар, но той бе спасен от вратаря на „сините“.

Постепенно през второто полувреме Левски сдаде инициативата. Силен удар на Джони бе спасен от Михайлов.

На терена за малтийците се появи братът на бившата звезда на ЦСКА Али Соу – Муса. Положенията обаче липсваха и пред двете врати, като отбраните успяваха да се справят с всяка атака.

В добавеното време на срещата Левски успя да стигне до гол. Филип Кръстев получи топката в наказателното поле и с хубав мощен удар не остави шансове за вратаря на домакините.

Ако отстрани малтийския си съперник, Левски ще срещне загубилия битката в Лига Европа АЕК (Ларнака) – Партизан (2:1 в първата среща).