Левски и Лудогорец се занулиха в услуга на ЦСКА

0
LAP.bg

Лудогорец и Левски завършиха при резултат 0:0 в отложен мач от 6-ия кръг на efbet Лига и така ЦСКА ще остане начело в класирането до началото на пролетния полусезон. „Червените“ са с точка пред разградчани, а „сините“ далеч назад на шесто място.

Георги Миланов пропусна за „сините“ с неточен удар от няколко метра в началото, а Кирил Десподов създаде първата опасна ситуация за домакините. Негов пас бе пресечен пред вратата на столичани, а след рикошета топката спря в ръката на Ван дер Каап. Станислав Тодоров първоначално даде дузпа, но я отмени след ВАР асистенция.

Левски натисна Лудогорец през втората част и успя да стигне до гол, който обаче бе отменен. В 62-таа минута Миланов стреля от дъгата и топката рикошира в гърба на Роналдо, след което прехвърли Падт и влезе в мрежата. Халфът на Левски обаче удари в лицето играч на „орлите“ преди удара и реферът отсъди нарушение след нов видеопреглед.

Левски създаде следващото си положение в 70-ата минута. Влезлият като резерва Ивелин Попов дриблира в наказателното поле и подаде наляво за Петков, който отправи диагонален удар. Топката обаче се отби от гредата и резултатът остана 0:0.

В 80-ата минута и шампионът получи отлична възможност да вкара първия гол в мача. След разбъркване в наказателното поле на Левски топката попадна в Янков на отлична позиция, но халфът на домакините стреля неточно.

Кръстев също направи сериозен пропуск за Левски три минути по-късно и така „сините“ не успяха да спечелят в Разград. Те имат едва 30 точки и изостават с две от петия в класирането Славия.